HomeGalerieRelacjeRoznosci
2014.09.23
Druga, po ponad roku wizyta w Tbilisi. Uliczki starego miasta i ich atmosfera w dalszym ciągu czarujące. Megalomańskie, rządowe projekty budowlane w dalszym ciągu szpecą stolicę. Lokalni kierowcy w dalszym ciągu jeżdżą jak pomyleni. Wino gruzińskie w dalszym ciągu doskonałe.

2014.08.31
Po sukcesie na Kazbeku, przekroczyliśmy granicę gruzińsko-rosyjską i udaliśmy się pod, według niektórych, najwyższą górę Europy, Elbrus (5642 m npm.). Niestety, pogoda nie była już tak łaskawa. Silny wiatr i śnieżyca zmusiły wiele atakujących zespołów do odwrotu. Nasza mocna i zaaklimatyzowana ekipa, prawie w komplecie (87 %) stanęła na szczycie. Yeah!

2014.08.29
Sierpień spędziłem w Kaukazie. Wraz z ambitną i radosną ekipą z PKA udaliśmy się do Gruzji, gdzie szczęśliwie udało nam się wykorzystać krótkie okno pogodowe i w huraganowym wietrze osiągnąć wierzchołek Kazbeka, zwanego "Lodowym Szczytem" (5033 m npm.).

2014.09.23
W czasach kiedy wspinanie bylo zajęciem (sportem?) niszowym nikogo nie obchodziło to co robimy i jakimi jesteśmy ludźmi. Teraz, w dobie walki o sponsorów, robimy wszystko, żeby nasze "specyficzne" hobby spopularyzować. Niestety, spowodowało to, że zainteresowali się naszymi "zabawami" i naszymi osobami żądni sensacji, i nie zawsze wysokiego lotu dziennikarze oraz różnego rodzaje pseudo-specjaliści.

Poniżej kilka linków:
- "Gladiatorzy i harcerze",
- "Najgorszy, gorszy, himalaista",
- "Zawody w pluciu na odległość".

2013.04.03
Odświerzyłem trochę "linkownię", i dodałem nową działkę z linkami do stron poświęconych bieganiu - Linki.

2012.11.03
Dodałem nową podstronę - Korona Sudetów.

2012.09.10
Nowa podstrona z wywiadem udzielonym przeze mnie tygodnikowi Życie Pleszewa - Świat jest bliżej niż myślisz!
HomeKontaktKsiazka GosciGora Strony